ÜRÜN KATEGORİLERİ

E-BÜLTEN KAYIT

 

   

YENİ GELEN ÜRÜNLER

Günün Sağlık Önerisi

Yaşlanma konusuna olan pozitif yaklaşımınız gelecek yılları sağlıkla geçirmeniz için önemli bir destektir.

Yapılan araştırmalar yıllarla birlikte genel sağlık düzeyinde düşme beklentisine sahip olan yaşlı kişilerin fiziksel olarak aktif kalabilmek için daha az çaba harcama eğiliminde olduklarını göstermektedir. Bu egzersiz eksikliği de enerji yetersizliği ve hastalıklar için bir zemin oluşturmaktadır. Bu nedenle önünüzdeki yıllara özlemle bakmalı ve yaşınız her ne olursa olsun sağlığınızı ve canlılığınızı artırabilmek için aktif bir yaşam planlamalısınız.

LokmanHekim Önerisi: Duygusal sağlığınıza ve moralinize dikkat etmek 16 yaşa kadar daha genç kalmanızı sağlayabilir.

65 yaş ve üzerindeki kişiler arasında, her hafta en az 30 dakika süren ve orta düzeyden yorucu sayılabilecek düzeye kadar değişen bir fiziksel aktiviteye katılanların oranı sadece % 60’dır. Geriye kalan % 40 için bu tür bir aktiviteye katılım süresi 30 dakikanın oldukça altındadır. Bu süre sağlıklı kalabilmek için önerilen minimum fiziksel aktivite süresinin de oldukça altındadır. Yapılan bir araştırma genel sağlık düzeylerinin ilerleyen yıllarda oldukça azalacağı beklentisine sahip yaşlıların bu yıllarda fiziksel anlamda aktif olma olasılıklarının ileriki yıllara ait olumlu beklentilere sahip kişilere oranla çok daha düşük olduğunu göstermektedir.

Yaşlanmanın artan deneyim ve bilgelik gibi pozitif yanlarını görebilmek, çok daha pozitif bir yaşlanmayı da beraberinde getirecektir. Bundan da önemlisi yaş konusunu dikkate almaksızın aktif olarak kalmaya çalışmak sağlığınızı ve hareketliliğinizi korumanızı sağlayacaktır.